Tai
Linda
RUR
Last update:   20. 3. 2020
Tai
Aktualizace webu  //  Aktuality
 • [20. 3. 2020] —— [Odlitky]
  Sekce „Odlitky“ rozšířena o kapitoly „Comics“ (DC, Marvel) a „Hra o trůny“. U stávajících kapitol zpřehledněny popisky.
 • [25. 2. 2020] —— [Odlitky]
  Po dlouhé, opravdu dlouhé době opět na stránkách nastal pohyb: doplněna byla sekce „Odlitky“.
  Ostatní sekce za těch pět let nečinnosti poněkud zastaraly a odkazy z nich mnohdy už nikam nevedou. V sekci „Music-videa a trailery“ už nelze přehrávat videa – plánuji opravu, prozatím je možno některá z videí alespoň stáhnout pro přehrání ve vlastním počítači.
 • [27. 2. 2015] —— [Zemřel Leonard Nimoy]
  Lidé přicházejí a odcházejí, odchod některých nás ale zasáhne příliš nečekaně, nelítostně a přímo do srdce. Dnes ráno, v pátek 27. února 2015, svět přišel o jednu z nejvýraznějších, nejcharismatičtějších a nejinspirativnějších osobností: ve věku nedožitých 84 let zemřel herec, dabér, režisér, scénárista, zpěvák, básník, malíř, fotograf, filantrop…, který na potkání rozdával všude kolem sebe radost, energii a optimismus… můj největší vzor, ikona mnoha generací – Leonard Nimoy.

  RIP_Spock

  V roli všemi milovaného a obdivovaného pana Spocka dokázal zdánlivě nemožné – skloubit stoický nadhled rezervovaného Vulkánce s nejhodnotnějšími vlastnostmi pozemšťana, v němž se snoubí to nejlepší z obou světů, jenž dokáže i ten nejbezvýchodnější problém vyřešit s elegancí a noblesou a v jehož podání lidskost není pouhým bezobsažným pojmem. Leonard Nimoy před kamerou, za ní i mimo ni byl vždy důkazem toho, že i se slušností a důstojností je dnes možné se prosadit, a že stojí za to o ně usilovat. Toto je ten nejdůležitější odkaz, který nám tu po něm zůstává.
  Je jen málo takových, kteří se do historie zapsali tak nesmazatelným písmem a ovlivnili a inspirovali tak obrovskou masu lidí. Osobnosti jeho formátu se rodí jednou za sto let, jsou jedinečné, nevysvětlitelné, dělají svět lepším a zanechávají za sebou hluboký a zřetelný otisk. A je jich stále míň a míň, dnešní generace už je nemá, alespoň co mohu soudit. Vymírají, a spolu s nimi se stává minulostí i kus historie, který spoluutvářeli, a který jimi byl neodmyslitelně prodchnut. Jsem nepopsatelně vděčná za to, že jsem alespoň malou část této historie mohla s Leonardem Nimoyem sdílet, že jsem v ní prožila nejkrásnější dětská léta i část dospělosti, a že mě její atmosféra tak intenzivně obklopovala a naplňovala. O to větší černá díra, nezaplnitelná ničím, co by ještě kdy mohlo přijít, mi po jeho odchodu v srdci zůstává. Leonard Nimoy byl nezdolný a obdivuhodně renesanční velikán, který pro mě znamenal víc, než lze slovy postihnout, a kterému snad bylo dáno žít tak, jak to bezmála padesát let přál milionům fanoušků po celém světě: dlouho a blaze.

  Leonarde, děkujeme, žes tu pro nás byl. Nikdy nezapomeneme.
  Dif-tor heh smusma
  \\//_
 • [9. 1. 2015] —— [PF 2015]
  Hodně zdraví, štěstí, pohody a úspěchů do nového roku 2015, a ať nám vleje trochu životodárného nektaru do žil!

  PF2015
 • [4. 11. 2014] —— [David Weber v ČR]
  Na celý týden zavítá od pondělka 10. listopadu do České republiky David Weber – americký spisovatel po celém světě známý svou knižní řadou o Honor Harringtonové. Jde o příběhy z žánru military sci-fi, které vychází i v češtině a okolo nichž se v ČR sdružuje početná komunita fanoušků. Bližší informace o průběhu Davidovy návštěvy s přesným rozpisem akcí naleznete na stránkách fandomu HMS Phantom, který vše organizuje.
  V Brně bude David k veřejnosti dispozici v úterý 11. listopadu v Mahenově knihovně (beseda + autogramiáda) a ve středu 12. listopadu v knihkupectví Arrakis.
  V pátek se pak celý program přesune do Prahy.

  Weber-Brno-2014
 • [28. 10. 2014] —— [Sváteční update]
  Doplněny položky v „PORTFOLIU“. Užijte si státní svátek!
 • [13. 5. 2014] —— [Zemřel H. R. Giger]
  Exodus velikánů na onen svět pokračuje, dlouhá řada osobností, které nás během posledních měsíců opustily, se dnes rozrostla o švýcarského výtvarníka a otce vizuální podoby Vetřelce - H. R. Gigera, který zemřel ve věku 74 let na následky zranění po pádu ze schodů. Jeho svérázné biomechanické kreace možná esteticky ne každému vyhovovaly, mně osobně vyhovovaly moc a o to víc mě mrzí, že už mezi námi není. Zde jsou dva články o něm: v angličtině a v češtině.
  Giger
 • [3. 5. 2014] —— [Praktické (ač kosmetické) vylepšení menu]
  Levé menu upraveno, aby bylo lépe poznat, v jaké sekci se právě nacházíte, i když je aktuální strana umístěna v zarolovaných položkách.
 • [30. 4. 2014] —— [Čarodějný update]
  Doplněny položky v „PORTFOLIU“. Přeji všem krásný první máj!
 • [31. 3. 2014] —— [STARcon]
  28.–30. března proběhl v Praze další velmi vydařený ročník STARconu, kde mělo premiéru dle mého názoru zatím nejvydařenější představení amatérského divadelního souboru Tyjátrek „Někdo to rád logické“; a také zde proběhla první ze série mých přednášek věnovaných herci Leonardu Nimoyovi s názvem „Střípky z Nimoye“.
  STARcon2014

  Stripky
 • [17. 1. 2014] —— [Novoroční update]
  Po zdlouhavém úsilí jsem pozměnila a přeorganizovala levé menu, které už nestačilo na všechny položky, co do něj plánuji. Dodala jsem další ukázky svých prací do „PORTFOLIA“, oddělila ho od „Zájmové tvorby“ a v sekci „Sci-fi“ si předběžně všimněte nové kolonky „Vulkanština“, která je zatím ještě prázdná, ale co nevidět se v ní objeví můj překlad obsahu anglických stránek Vulkanského jazykového institutu. Pro milovníky music-videí jsem přidala další klip, a sice „Cogito, ergo sum“ (o postavě Prof. Moriartyho ze dvou epizod TNG).
 • [1. 1. 2014] —— [PF 2014]
  Nevím, jak ten váš, ale ten můj minulý rok stál za houby, jako doposud žádný předešlý, takže zbývá jen doufat, že letos už se konečně začnou věci k dobrému obracet! A do té doby…

  PF2014
 • [18. 12. 2013] —— [Odlitky]
  Přibyl další oddíl v „PORTFOLIU“, a sice ukázky mé zájmové tvorby – (odlitky) předmětů z nejrůznějších SF a jiných oblastí. Postupně budu doplňovat.
 • [2. 9. 2013] —— [Úplně Ultimátní Update!]
  V sekci „PORTFOLIO“ konečně začínají přibývat ukázky mé grafické tvorby! Zatím jsou všechny na jedné stránce („PC a grafika“), ale postupně je doplním a rozdělím tématicky. Takže pěknou podívanou!
 • [8. 8. 2013] —— [Nový con v Brně… a události předešlé]
  Conec-2013

  15.–18. srpna 2013 (tedy od Čt do Ne) v Brně nastane Conec! :-) Jedná se o startovní ročník nově vznikajícího conu — cenově velmi příznivého, s pestrou skladbou programu, který má probíhat nonstop. Přespání ve spacácích v ceně, občerstvení zajištěno, takže… na co čekat?!

  Jinak… od poslední aktualizace (resp. obecně od začátku letošního roku s nešťastnou třináctkou na konci) se udála spousta věcí, které stojí za zmínku, nebo naopak za upadnutí v zapomnění:

  • Bezesporu nejsmutnější událostí pro příslušníky celého „Československého fandomu“ je ztráta, kterou jsme utrpěli 25. května, kdy nás po velmi náhlé a nečekané srdeční příhodě navždy opustil Big Šaman, alias Tunelář, alias Zdeněk Zachodil, srdce a duše brněnského knihkupectví Arrakis, všemožných conů, spoluzakladatel „Conan Society“, a především báječný člověk a vzácný kamarád. (K této smutné kapitole letošního jara se ještě vrátím v některém z mých následujících příspěvků… zatím je stále příliš bolestná a nezpracovatelná.)
  • České fanoušky v červenci přijel již počtvrté navštívit skvělý česko-kanadský herec David Nykl, tentokrát v doprovodu neméně skvělého amerického herce Tonyho Amendoly, který se do ČR přijel podívat „teprve“ podruhé.
  • STARcon se letos v dubnu vyvedl jako vždycky (velká pochvala pořadatelům)!
  • 13. 3. 2013, 7 minut po 7. hodině večer byl zvolen nový papež poté, co jeho předchůdce opustil úřad dobrovolně a tak říkajíc předčasně, což je událost pamětihodná, naposledy zaznamenaná před více než 700 lety. (Toť několik málo přívětivějších záležitostí.)
  • Na hradě máme prvního přímo zvoleného českého prezidenta (na tuto událost nejspíš taktéž hned tak nezapomeneme).
  • Závěr březnového maratónu v Bostonu byl doslova „bombastický“, a naše malá republika si užila 5 minut slávy, když se rozkřiklo, že atentátníci pocházejí od nás, z Čečny (co na tom, že „Česko“ leží úplně jinde? Hlavně, že začíná na „Čé“!).
  • Netrvalo dlouho, a celý svět nás ve zprávách sledoval znova – to když výbuch plynu v Praze zaplnil na pár dní obrazovky a titulní stránky všech senzacechtivých médií.
  • Do třetice se nám o mezinárodní popularitu postaral pan Dahlgren, když v Brně vyvraždil celý dům, nasedl na letadlo do Ameriky, a naše justice ho od té doby složitě páčí zpod ochranných křídel tamního velice drahého a renomovaného advokáta.
  • J. J. Abrams zatloukl další hřebíček do rakve Star Treku, když světlo světa spatřilo pokračování jeho Star Warsové adaptace tohoto bezmála 50-letého fenoménu (může nás utěšovat snad jen vyhlídka na to, že další tři filmy, které plánuje natočit, už budou opravdu Star Wars (ep. 7, 8, 9), a budou se tak konečně i jmenovat(!)).
  • … A léto je nesnesitelně tropické, místy průtržnaté, kroupovité či bleskopovodňové… zkrátka jedna báseň, nicméně o nic lepší, než bylo jaro. To si dalo na čas, jen aby nám pak Čechy zatopilo povodněmi a záhy je vysušilo na troud, až na mělkém Labi troskotaly lodě.
 • [6. 3. 2013] —— [Nová music-videa]
  Doplněna čtyři music-videa: 1) „Jak MacGyver k SG-1 přišel“, 2) „Mission Impossible“, 3) „Radek 'n Rodney, Rescue Rangers (Rychlá Rota)“ a 4) „Seznamte se, MacGyver“.
  V sekci „Music-videa a trailery“ založena stránka s přehledem, náhledy a obsahy videí.
 • [2. 1. 2013] —— [Nicole de Boer v Praze]
  Herečka Nicole de Boer alias Ezri Dax ze seriálu DS9 (Star Trek: Deep Space 9) bude 19. ledna 2013 hostem CzechTREKu! Letošní ročník je zároveň spojen s oslavou 20. výročí existence DS9. Poslední termín pro přihlášení předem (a platbu nižšího vstupného) je 7. ledna 2013.
  Nicole de Boer
 • [2. 1. 2013] —— [PF 2013]
  Přeji všem rok 2013 strávený v přátelské, kulturní a mírumilovné atmosféře!

  PF2013
 • [11. 11. 2012] —— [Cynthia Rothrock v Brně]
  Cynthia Rothrock neboli „Dračí Lady“, nestárnoucí legendární hvězda akčních filmů a několikanásobná mistryně světa v karate, bude ozdobou letošního 15. ročníku přehlídky bojových umění Budoshow v Brně. Budoshow se koná 25. 11. 2012.
  O den dříve, tedy 24. 11. 2012, Cynthia osobně povede seminář pro své fanoušky!!! Praktické zkušenosti nejsou podmínkou, zacvičit si nebo pouze přijít přihlížet může úplně každý. Taková příležitost se v České republice rozhodně nenaskýtá každý den!
  Cynthia_2012
 • [17. 10. 2012] —— [Gary Graham v Praze]
  Americký herec Gary Graham, známý u nás především ze seriálů Lebkouni a Star Trek: Enterprise, přijal pozvání na letošní FanCity, kde ho budete moci potkat hned 4 dny za sebou, a to 24.-27. října 2012 (tedy jste-li ochotni zaplatit pár set za každé „potkání“ zvlášť, a k tomu přihodit dalších minimálně 50,- za hodinové vstupné. Nicméně i tak je to jedinečná příležitost, která se už nemusí opakovat, a určitě stojí za to)!
  Gary Graham 2012
 • [15. 9. 2012] —— [Connor Trinneer v Praze - upoutávka]
  A na přání organizátorů ještě zkrácená verze „Trip vs. Michael (short)“.
 • [12. 9. 2012] —— [Connor Trinneer v Praze - upoutávka]
  Přidáno moje music-video „Trip vs. Michael“ u příležitosti chystané návštěvy Connora Trinneera v Praze (viz níže).
 • [23. 8. 2012] —— [Connor Trinneer v Praze]
  22. září 2012 přijede do Prahy herec Connor Trineer, aby potěšil své fanoušky. Jednodenní con s názvem „WARP 02: Connor Trinneer“ se tentokrát bude konat v tom nejstylovějším prostředí, jaké pro návštěvu sci-fi herce vůbec může existovat, a sice v pražském planetáriu! ˄˄
  Chcete-li se osobně setkat s představitelem oblíbených postav ze seriálů „Enterprise“ a „Stargate: Atlantis“, tak do konce srpna je ještě možné se přihlásit za zlevněné vstupné.
  Connor v Praze
 • [25. 6. 2012] —— [Festival Fantazie 2012]
  Každoroční desetidenní Festival Fantazie 2012 se nezadržitelně blíží!
  29. června - 8. července 2012 se město Chotěboř stane rájem vyznavačů nepřeberného množství filmů, seriálů, comixů, knih, filozofií a kratochvílí nejrůznějších žánrů, jaké si jen lze představit. Letošní ročník fanouškům zpestří svou přítomností mimo jiné herci Mira Furlan (Delenn, Babylon 5), Garry Chalk (Chekov, SG-1) nebo Jeremy Bulloch (Boba Fett, Star Wars).
  Počet tématických linií je i tentokrát úctyhodný – každý si v programu bezesporu najde to svoje. Doporučuji obzvláště linii Gatecon, která ve stávající podobě pravděpodobně proběhne už naposledy; a určitě si nenechte ujít ani Trekfest nebo SeriesCon!
  Trekfest 2012
  SeriesCon 2012
  Pro zájemce o artefakty ze SF fenoménů bude během celého FF příležitostně probíhat také prodej odlitků. Drobná ochutnávka:
  ST-TNG-com SG-1 B5-EA V-TOS SW Dr-Who Ghost
 • [16. 3. 2012] —— [STARcon]
  Blíží se STARcon 2012! 30. března - 1. dubna 2012 (již tradičně OA Svatoslavova, Praha) se můžete přijít pobavit, poslechnout si zajímavé přednášky, shlédnout divadelní představení a nakoupit suvenýry nejrozmanitějšího druhu.
  Přihlašování předem (se slevou) končí už za 2 dny, tak neváhejte!
  STARcon 2012
 • [16. 3. 2012] —— [Odkazy]
  Do odkazů přidány tři nové linky: 1) RDA 2) The Man From U.N.C.L.E. 3) David McCallum
 • [3. 1. 2012] —— [PF 2012]
  Starý rok je pryč, nový přichází, a s ním nové restrikce ze strany vlády, nová omezení studentů, nové vyšší daně, nové rozdělení obyvatelstva na vrstvu standardní a „nadstandardní“, nové zdražení všeho, co ještě zdraženo nebylo, stará krize rozpadající se Eurozóny, nové plané sliby, a staronový televizní kanál Prima Family. Ale nevěšme hlavu, nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř, takže zatím jsme na tom vlastně ještě dobře, a to je na tom to pozitivní! A každý ať si vybere podle vlastního gusta a momentálního duševního rozpoložení, která verze mé letošní PFky ho více osloví (a doufám, že také potěší).
  Šťastný, veselý a pohodový nový rok, hlavně zdraví a pevné nervy, a pokud to jen trochu půjde, ať se vám blbci vyhýbají obloukem (nebo ať si alespoň vy můžete dovolit ten luxus vyhýbat se obloukem jim).

  PF2012-ST PF2012-SW
 • [21. 12. 2011] —— [Odešel Václav Havel]
  Tato aktualita je bezpochyby nejsmutnější zprávou, jaká se na mém webu vůbec kdy objevila a objeví. 18. prosince 2011 nás navždy opustil dramatik, disident, symbol Sametové revoluce, výjimečný prezident a neúnavný bojovník za svobodu, pravdu a demokracii, pan Václav Havel.
  Zemřel člověk nevyslovitelného formátu, skromná, celosvětově uznávaná autorita (patrně největší, jakou naše země kdy měla), jediný politik, kterého jsem si v životě dokázala vážit. Odešla poslední velká osobnost naší doby.
  Státní pohřeb, kterému předchází 3 dny státního smutku, je naplánován na pátek 23. prosince 2011. Upřímnou soustrast nám všem.

  „Žijte ještě dalších deset let!“
  (Dalai Lama Havlovi, Praha, 10. 12. 2011)

  Havel
 • [30. 11. 2011] —— [FXC 2011]
  Už se chystáte na Fénixcon 2011? :-) Už se blíží! 2. - 4. prosince 2011, Brno, hotel Slovan.
  Letošní téma je „Genesis“.
  Genesis
 • [1. 10. 2011] —— [Sinologická konference v Brně]

  4. - 5. listopadu 2011 proběhne již 5. výroční česko-slovenská sinologická konference. Organizátorskou štafetu od dosavadního hostitele konferencí (Univerzity Palackého v Olomouci) letos přebrala Filozofická fakulta Masarykovy univerzity v Brně.
  Jako vždy se zde můžete setkat s předními osobnostmi česko-slovenské orientalistiky (mnozí z nich stáli u jejího zrodu), i s aktuálními projekty a s jejich autory.
  Bližší informace zde.

  Sinol-konf
 • [1. 10. 2011] —— [Tony Amendola v Praze]
  26. - 30. října 2011 se v Praze koná 1. ročník FanCity. Ačkoli se jedná primárně o herní setkání, pozvání na CELOU DOBU KONÁNÍ AKCE přijal americký herec Tony Amendola! (Master Bra'tac, Stargate: SG-1)
  Amendola
 • [07. 09. 2011] —— [Odkazy] —— [Počítadlo] —— [Menu]
  Nová stránka s odkazy / Drobná estetická úprava fontů a formátování
 • [06. 09. 2011] —— [PŘEHRAVAČ !!!] —— [Počítadlo] —— [Menu]
  Zprovozněno přehrávání videí v prohlížeči / Přidáno počítadlo návštěvníků / Grafická úprava aktivních položek v menu
 • [04. 09. 2011] —— [Maskování vypnuto]
  Server přemluven, aby můj web odmaskoval… takže jeho obsah, který tu sice celou dobu byl, ale pouze v režimu „cloak“, je už konečně viditelný i pro obyčejné smrtelníky (tedy pro vás)!
 • [23. 08. 2011] —— [Kate v Praze!]
  19. září 2011 zavítá poprvé do Prahy Kate Mulgrew (Cpt. Janeway, Star Trek Voyager)!
  Oficiální promo video zde.
  A tady se můžete podívat na mou upoutávku.

  Kate v Praze
 • [23. 08. 2011] —— [Den „D“]
  Spuštěna interaktivní verze doposud statických stránek, zatím ve zkušebním provozu, obsah bude doplňován postupně. Dodán úvod, spuštěna tato stránka s aktualitami a dodáno první music-video (viz výše).

Optimalizováno pro Mozillu Firefox Quantum 68.6.0esr a IE 11. Design webu: ©Tai, 2010–20. Login  |  15. 6. 2024 (22:57) GMT+1

Autorská práva na fotografie vyhrazena. Videa a wallpapery jsou fanart a uvedete-li zdroj, jsou volně šiřitelná. | Za rady při tvorbě webu patří velký dík těmto lidem: Piter, Martin Lysek, Petroit.